Uživatel nepřihlášen Košík (0)

Technologie

BRÝLE BRIKO CYKLO 

V loňské  sezóně 2011 Briko připravilo novou řadu zorníků FILTHRA, která doplňovaly již legendární zorníky Thrama.  FILTHRA má širokou nabídku kategorií, barev, zrcadlových ošetření.Technologie FILTHRA zaručuje absorbci tzv. modrého světla, samozřejmě ochranu proti UVA a UVB záření. Filtry FILTHRA tak zlepšují komfort vidění, kontrast a přirozenou rovnováhu barev.

Pro nadcházející sezonu Briko nabízí další nový typ zorníku a to REVO, které mají na polykarbonátovém podkladu několikavrstvý povlak, který umožňuje zvýšit kontrast a kvalitu vidění.

Briko optický program se zaměřuje na zorníky a obruby jako dvě nejdůležitější charakteristiky brýlí. Nachází stále lehčí, odolnější a flexibilnější materiály, aby mohli vyrobit komfortní a odolné obroučky a zorníky, které ochrání zrak a zaručí maximální komfort vidění.

Základní technické charakteristiky brýlí BRIKO:

SYNCRO-BRIDGE do šíře regulovatelný nánosník s protiskluzovým reliéfem, který umožňuje adaptaci brýlí téměř jakémukoliv typu obličeje

REGULOVATELNÉ STRANICE

Použitá ošetření zorníků

ANTIFOG – ošetření povrchu zorníku, které zabraňuje zamlžení zorníků a tím zlepšuje vidění i v kritických klimatických podmínkách

MIRRORING TREATMENT – zrcadlové ošetření – na povrch zorníku jsou ukládány kovové částečky, které zadržují přemíru světla

PHOTOCHROMATIC TREATMENT- fotochromické ošetření, které automaticky změní barvu zorníku a absorbci světla v závislosti na intenzitě světla  tzv. MATIC

POLARIZAČNÍ ZORNÍKY -  tento zorník vysoké kvality je schopen zachycovat a eliminovat světlo odrážející se od horizontálních povrchu jako sníh, voda, písek. Je proto vhodný pro použití při vodních sportech, ale i při aktivitách na sněhu apod.

Kategorie filtru – 5 druhů filtrů dle norem EU,

 • Filtr kategorie 4 – nejtmavší, propustí pouze 5 % světla, je vhodný do velmi intenzivního slunečního svitu
 • Filtr kategorie 3
 • Filtr kategorie 2
 • Filtr kategorie 1
 • Filtr kategorie 0 – propustí 80 % světla

 

CYKLISTICKÉ PŘILBY BRIKO 2012

Certifikace:

Všechny cyklistické přilby Briko jsou certifikovány dle evropské normy EN 1078 pro cyklo přilby!! Některé modely navíc také odpovídají standardům pro americký a kanadský trh

 ASTM S:2040 a GS TUV pro německý trh

Skořepina: 

Všechny cyklistické přilby BRIKO – kromě jedné dětské-  byly vyrobeny pomocí technologie „In-Moulding technology“, která spojuje vnitřní skořepinu z polystyrenu a vnější plášť z polykarbonátu vstřikování nikoliv lepením. Je více odolná proti nárazům, více bezpečná a zároveň dodává přilbám výjimečný design.

Full cage protec system – speciální vnitřní struktura pro zpevnění skořepiny-even. karbonová

Bug net – ochranná síťka, která je upevněna v polystyrenové skořepině.

Systém upínání a regulace přilby

 • Roll fit racing – regulační kolečko v zadní části přilby
 • Roll fit side adjustment – regulace po stranách
 • Roll fit vertical adjustment – možnost regulace přilby i vertikálním směrem

Štítek  - u některých modelů k dispozici ochranný štítek

OBLEČENÍ BRIKO 2012

MATERIÁLY A TECHNOLOGIE:

CERAMICAL PROTEK: Je nejnovější technologií vyvinutou pro značku Briko, která využívá laserové aplikace „keramické“ ochrany látky v dokonalém spojení s látkou, v  oblastech často poškozených při pádu. Srovnávací testy mezi CeramicProtek a klasickým materiálem ukázaly neuvěřitelné výsledky v případě pádu na asfalt. Materiál Ceramica Protek nebyl při pádu nepoškozen, zatímco standartní látka  se  roztrhla a vystavila tak pokožku bolestivým zraněním. Tento materiál je ale zároveň lehký, poskytuje maximální pohodlí a volnost pohybu.

CYKLISTICKÉ VYCPÁVKY:

NAKED PAD: Nová exkluzivní cyklistická vycpávka představující inovaci ve světě cyklistiky, která byla  vyvinuta a navržena speciálně pro značku Briko. Poskytuje maximální pohodlí. Hlavní charakteristiky:

 • Maximální utlumení vibrací při jízdě
 • Zachování citlivosti v sedle pro maximální kontrolu jízdy
 • Hygiena a prodyšnost
 • Odolnost materiálu

Technologie: Polstrování je z 50 % uvnitř a z 50 % na vnější straně kalhot, zaručuje lepší přilnavost a využití ergonomických zásad. Výsledkem je maximální snížení podráždění vyvolané třením.

Použité materiály: Condura, 2DRY, Silikonový gel

Vnitřní povrch cyklistické vycpávky je laserem vrstvený a bezešvý. Vnější povrch je pokryt materiálem Condura, který je velmi odolný, vycpávka je ale zároveň lehká a prodyšná. Hydrofilní úprava podporuje odvádění vlhkosti, takže pokožka zůstává suchá. Antibakteriální ošetření. Polygiene je ošetření, které využívá soli stříbra -  vysoce efektivního přírodního antibakteriálního prostředku, který je schopen eliminovat bakterie z povrchu látky.

2DRY:  vysoce technický materiál nabízející maximální komfort. Je rychleschnoucí a velmi dobře odvádí vlhkost.

GT PAD: Má stejné vlastnosti jako cyklistická vycpávka Naked Pad, s výjimkou:

COMFORT TOUR PAD: Tato cyklistická vycpávka je vyrobena z antibakteriálního materiálu Coolmax. Tato tkanina je schopna zajistit maximální hygienu a pohodlí. Tento nový typ Comfort Tour vycpávky byl upraven tak, že výběrem materiálu, tlouštky a polstrování nabízí lepší pohodlí a přilnavost. Různá tlouštka zajištuje pohodlí jak pro muže, tak i ženy.

MATERIÁLY A OŠETŘENÍ

CARBON+AID: Nejčastější svalové bolesti vznikají z nesprávného držení těla a vzniku dynamické energie, která se záhy přemění v teplo, které je posléze vnímáno jako únava. Carbon Aid jsou karbonová vlákna s antistatickými vlastnostmi, které poskytují stabilizační vlastnosti pro udržení tepla a jeho přeměnu. Tato karbonová vlákna poskytují pocit svěžesti, zabranují přehřátí, zlepšují cirkulaci krve.

SILVER+AID:  Jediný materiál obsahující vnitřní síťovou strukturu potaženou stříbrnými vlákny, která má především vlastnost antibakteriální. Při styku s kůží zabezpečuje udržení tepla v chladném počasí. Je to ideální materiál do každého počasí zajištující prodyšnost a komfort.

POLYGIENE:  Ošetření založené na využití stříbrných solích, které působí jako účinné přírodní antibakteriální látky. Funguje jako aktivní kontrola zápachu a eliminuje bakterie přítomné na povrchu materiálu.

DRYARN:  Polypropylenová mikrovlákna, která jsou charakterizována svojí odolností, lehkostí, izolací stejně tak jako komfortem. Velmi dobře přilnavý materiál kopírující anatomický tvar těla. Neabsorbuje vlhkost a díky tomu zachovává pokožku suchou. Díky odvádění vlhkosti,  potu, nedovoluje šíření bakteriální flory a vzniku zápachu. Je termoregulační a velmi dobře izoluje teplo, díky těmto vlastnostem udržuje stálou tělesnou teplotu i v extrémních klimatických podmínkách. Poskytuje pohodlí a zároveň volnost pohybu.

DYNAMO: Charakteristika Dynamo membrány:

 • Acti Dry technologie zaručuje díky mikro-pórům v membráně maximální odvádění potu a větru odolnost
 • Nepromokavý a vodu odpuzující materiál
 • Různé teplotní úrovně materiálů
 • Anti-peeling ošetření
 • TP - Systém udržování tělesného tepla

Dynamo Stretch – nejvíce elastická a lehká membrána

Dynamo 2- prodyšná i při nízkých teplotách